POLAND / POLSKA '2021

MEN / MĘŻCZYŹNI as at: 16.05.2021 WOMEN / KOBIETY
All corrections please send to / Uwagi proszę kierować do Zbigniew Jonik

60 m (6.85)

100 m (10.40-10.65) - OG: 10.05
10.43   +1.2 Przemysław Słowikowski     201193 AZS-AWF Katowice    1    Warszawa          15.05  10.19/10.05w-20
10.45   +1.5 Oliwer     Wdowik          030102 Resovia Rzeszów     1h1  Łódź              15.05  10.45-20
10.46   +0.9 Jakub      Pietrusa I      090202 UKS Stryszawa       1    Sucha Beskidzka   16.05  10.51-20
10.54   +1.7 Karol      Kwiatkowski     200896 AZS-AWF Katowice    1    Karpacz           16.05  10.43-18/10.15w-20
10.56   +2.0 Patryk     Krupa           210402 Agros Zamość        1    Lublin            08.05  10.64/10.62w-20
10.57   +1.5 Olgierd    Michniewski     181100 RLTL Optima Radom   1    Łódź              15.05  11.01-20
10.61   +1.2 Damian     Trzaska         030200 MKS Bank BS Płońsk  2    Warszawa          15.05  10.64/10.51w-20
10.61   +1.2 Łukasz     Żok             170501 ALKS AJP Gorzów     3    Warszawa          15.05  10.65-20
10.61   +0.9 Jakub      Pietrusa II     180205 UKS Stryszawa       2    Sucha Beskidzka   16.05  11.10-20
10.64   +0.8 Michał     Derus           210990 AZS PWSZ Tarnów     1T47 Bydgoszcz         14.05  10.51-14
                        10
wind / z wiatrem
10.41   +3.8 Karol      Kwiatkowski     200896 AZS-AWF Katowice    1h1  Karpacz           16.05  10.43-18/10.15w-20
10.45   +4.3 Olgierd    Michniewski     181100 RLTL Optima Radom   1h3  Łódź              15.05  11.01-20
10.62   +3.8 Szymon     Szachniewicz    260501 AZS-AWF Wrocław     2h1  Karpacz           16.05  10.55/10.43w-20
10.64   +4.3 Dawid      Grząka          300404 Stal Ostrów Wlkp.   2h3  Łódź              15.05  11.03-20
10.65   +4.3 Marcin     Karolewski      161202 Stal Ostrów Wlkp.   3h3  Łódź              15.05  11.00-20

150 m (16.00)

200 m (21.00-21.50) - OG: 20.24
21.02    0.0 Oliwer     Wdowik          030102 Resovia Rzeszów     1r1  Łódź              15.05  21.10-20
21.06    0.0 Adrian     Brzeziński      240898 MKL Toruń           2r1  Łódź              15.05  21.10/20.94w-19
21.19   -0.9 Szymon     Szachniewicz    260501 AZS-AWF Wrocław     1r1  Sieradz           09.05  21.16-20
21.22   +1.1 Patryk     Grzegorzewicz   260502 Victoria Racibórz   1r1  Chorzów           15.05  21.80-20
21.27    0.0 Patryk     Wykrota         131100 AZS Poznań          3r1  Łódź              15.05  21.15-19
21.31   -0.5 Jakub      Pietrusa I      090202 UKS Stryszawa       1r4  Sucha Beskidzka   16.05  21.53-20
21.49   +1.7 Adam       Łukomski        060901 AZS-AWF Wrocław     2r1  Karpacz           16.05  21.46-18

300 m (34.00)
32.88        Dariusz    Kowaluk         160496 AZS-AWF Warszawa    1r1  Warszawa          15.05  32.90-19
33.21        Wiktor     Suwara          240796 AZS-AWF Warszawa    2r1  Warszawa          15.05  35.76i-17
33.50        Daniel     Sołtysiak       060901 ALKS AJP Gorzów     1    Słubice           09.05  33.64-20
33.59        Łukasz     Żok             170501 ALKS AJP Gorzów     2    Słubice           09.05  34.54-20
33.61        Jakub      Sobura-Durma    280202 KKL Kielce          1r5  Trzcinica         15.05  34.44-20
33.81        Andrzej    Jaros           190790 AZS UMCS Lublin     1r2  Warszawa          15.05  33.48-18
33.90        Damian     Trzaska         030200 MKS Bank BS Płońsk  3r1  Warszawa          15.05  34.30-19
33.92        Jacek      Majewski        280400 AZS-AWF Katowice    1r1  Bielsko-Biała     09.05  34.20-20
33.99        Cezary     Mirosław        080597 AZS UMCS Lublin     1r1  Lublin            12.05  33.69-19

400 m (46.50-48.00) - OG: 44.90
47.08        Daniel     Sołtysiak       060901 ALKS AJP Gorzów     1r1  Warszawa          15.05  46.74-20
47.59        Jacek      Majewski        280400 AZS-AWF Katowice    2r1  Warszawa          15.05  47.77-18
47.61        Cezary     Mirosław        080597 AZS UMCS Lublin     3r1  Warszawa          15.05  47.46-16
47.74        Mikołaj    Buzała          170498 AZS Poznań          4r1  Warszawa          15.05  47.39-19

500 m (1:04.0)

600 m (1:18.0)

800 m (1:47.0-1:51.0) - OG: 1:45.20
1:49.48      Filip      Rak             030203 AZS PO Opole        1r1  Warszawa          15.05  1:53.18-20
1:50.17      Jakub      Augustyniak     040901 RKS Łódź            2r1  Warszawa          15.05  1:48.63-19
1:50.25      Maciej     Wyderka         290702 MKS-MOSM Bytom      3r1  Warszawa          15.05  1:51.30-19
---
1:43.74      Marcin     Lewandowski     130687 Zawisza Bydgoszcz   3    London            20.07.2019
1:44.61      Adam       Kszczot         020989 RKS Łódź            7    London            20.07.2019

1000 m (2:22.0-2:25.0)

1500 m (3:42.0-3:50.0) - OG: 3:35.00
---
3:31.46      Marcin     Lewandowski     130687 Zawisza Bydgoszcz   3    Doha              06.10.2019

mile / mila (4:10.0)

2000 m (5:15.0)

3000 m (8:00.0-8:20.0)

5000 m (13:50.0-14:20.0) - OG: 13:13.50

10000 m (29:00.0-30:00.0) - OG: 27:28.00
29:09.36     Krystian   Zalewski        110489 Barnim Goleniów     1A   Goleniów          24.04  28:39.95-19
29:22.71     Patryk     Kozłowski       101198 RLTL Optima Radom   2A   Goleniów          24.04  30:56.56-20
29:32.51     Szymon     Dorożyński      060392 AZS PO Opole        3A   Goleniów          24.04  30:01.10-14
29:34.93     Szymon     Kulka           220693 Grunwald Poznań     4A   Goleniów          24.04  29:06.28-17
29:45.82     Aleksander Wiącek          020700 Start Otwock        5A   Goleniów          24.04  31:34.60-20
29:51.40     Artur      Olejarz         190988 MKL Szczecin        6A   Goleniów          24.04  30:04.87-09
29:55.98     Adam       Głogowski       020993 Ekonomik Lębork     7A   Goleniów          24.04  30:24.48-20

HMar / Półmaraton (63.30-65:00)
64:54+       Kamil      Karbowiak       020595 Kotwica Brzeg       2    Dębno             18.04  64:33-19
64:54+       Krystian   Zalewski        110489 Barnim Goleniów     4    Dębno             18.04  61:32-20
64:55+       Arkadiusz  Gardzielewski   120686 Śląsk Wrocław       5    Dębno             18.04  63:18-17
64:55+       Tomasz     Grycko          160992 Bliza Władysławowo  6    Dębno             18.04  64:05-19

Mar / Maraton (2:14:00-2:25:00) - OG: 2:11:30
2:10:17      Marcin     Chabowski       280686 Pomerania Szczecinek10   Enschede          18.04  2:10:07-12
2:10:21      Adam       Nowicki         240890 MKL Szczecin        11   Enschede          18.04  2:13:28-19
2:10:31      Arkadiusz  Gardzielewski   120686 Śląsk Wrocław       1    Dębno             18.04  2:11:34-12
2:10:35      Kamil      Karbowiak       020595 Kotwica Brzeg       2    Dębno             18.04  2:15:06-20
2:10:58      Krystian   Zalewski        110489 Barnim Goleniów     3    Dębno             18.04  -0-
2:11:50      Yared      Shegumo         110183 AZS-AWF Warszawa    16   Enschede          18.04  2:10:34-13
2:13:20      Tomasz     Grycko          160992 Bliza Władysławowo  5    Dębno             18.04  2:16:06-20
2:18:00      Emil       Dobrowolski     021186 Martończyk Lębork   8    Dębno             18.04  2:13:50-15
2:18:34      Krzysztof  Gosiewski       300588 Zawisza Bydgoszcz   9    Dębno             18.04  -0-
2:20:26      Mariusz    Giżyński        260681 Grunwald Poznań     10   Dębno             18.04  2:11:20-12
                        10
2:21:31      Damian     Świerdzewski    270693 AZS-AWF Biała Podl. 11   Dębno             18.04  2:26:43-20
2:21:51      Bartłomiej Stajniak        110291 AZS PO Opole        12   Dębno             18.04  2:30:40-20

100 km (8:00:00)

2000 mS / 2000 m prz. (5:50.0)

3000 mS / 3000 m prz. (8:42.0-9:05.0) - OG: 8:22.00
8:57.93      Nikodem    Dworczak        020398 Nadodrze Powodowo   3B   Richmond          17.04  9:01.13-18
9:01.75      Mateusz    Kaczor          030397 RLTL Optima Radom   1    Warszawa          15.05  8:54.71-19

110 mH / 110 m ppł. (14.00-14.50) - OG: 13.32
U20 (99 cm) - 14.30
13.86   +0.3 Jakub      Szymański       220702 SKLA Sopot          1    Słupsk            09.05
14.43   +1.5 Oskar      Łucki           110402 BKL Bełchatów       1A   Łódź              15.05

300 mH / 300 m ppł. (38.00)

400 mH / 400 m ppł. (51.15-53.00) - OG: 48.90
51.86        Patryk     Adamczyk        050194 RLTL Optima Radom   1    Warszawa          15.05  49.72-16
52.86        Gabriel    Mikołajewski    160399 RLTL Optima Radom   2    Warszawa          15.05  50.20-20
52.95        Dawid      Buck            111199 AZS PO Opole        1    Opole             15.05  53.83-19
---
48.80        Patryk     Dobek           130294 MKL Szczecin        1h2  Bydgoszcz         09.08.2019

HJ / Skok wzwyż (2.30-2.20-2.10) - OG: 2.33
2.20         Norbert    Kobielski       280197 MKS Inowrocław      1    Warszawa          15.05  2.29i-20
2.10         Marcin     Jachym          140401 Resovia Rzeszów     1    Stalowa Wola      08.05  2.11-20
2.10         Adrian     Kordoński       130499 Fenix Słupsk        1    Słupsk            09.05  2.13-20
2.10         Jakub      Moskal          120398 Podlasie Białystok  3    Warszawa          15.05  2.15-17

PV / Skok o tyczce (5.70-5.30-5.00) - OG: 5.80
---
6.02         Piotr      Lisek           160892 OSOT Szczecin       1    Monaco            12.07.2019
5.87         Paweł      Wojciechowski   060689 Zawisza Bydgoszcz   4    Monaco            12.07.2019

LJ / Skok w dal (8.00-7.70-7.40) - OG: 8.22
7.53    +0.3 Mateusz    Różański        110898 AZS PWSZ Tarnów     1    Warszawa          15.05  7.80-18/7.84w-19
7.51    -1.4 Krzysztof  Tomasiak        030490 Junior Kamesznica   1    Bielsko-Biała     09.05  7.84-15
7.51    +1.8 Andrzej    Kuch            271091 niestowarzyszony    1    Opole             15.05  7.95-20
7.47    +2.0 Mateusz    Jopek           140296 AZS-AWF Wrocław     2    Opole             15.05  7.95-20

TJ / Trójskok (16.75-16.20-15.20) - OG: 17.14
16.10    0.0 Adrian     Świderski       270986 Śląsk Wrocław       1    Piła              15.05  16.81-15
15.94   +0.3 Karol      Hoffmann        010689 AZS UMCS Lublin     1    Warszawa          15.05  17.16-16

SP / Pchnięcie kulą (21.00-20.00-17.00) - OG: 21.10
22.17        Michał     Haratyk         100492 Sprint Bielsko-B.   1    Warszawa          15.05  22.32sq-19
                        (21.22  21.51  21.92  21.64    x    22.17)
20.91                   Haratyk                                    1    Kielce            09.05
20.45        Jakub      Szyszkowski     210891 AZS-AWF Katowice    2    Warszawa          15.05  20.99-19
20.19                   Szyszkowski                                1    Kielce            01.05
20.16                   Szyszkowski                                4A   Split             08.05
18.81        Jan        Parol           111195 WLKS Nowe Iganie    3    Warszawa          15.05  19.33-17
18.75        Sebastian  Łukszo          290794 AZS UMCS Lublin     2B   Split             08.05  19.65-20
18.50        Piotr      Goździewicz     230301 AZS-AWF Warszawa    4    Warszawa          15.05  18.06-20
18.06        Rafał      Kownatke        240385 LKS Ziemi Puckiej   1    Słupsk            09.05  20.37i-16
17.92        Wojciech   Marok           120901 Jurand Szczytno     5    Warszawa          15.05  17.68-20
---
22.25        Konrad     Bukowiecki      170397 AZS UWM Olsztyn     1    Chorzów           14.09.2019
U-18 (5 kg) - 17.70
18.38        Jakub      Buchwald        120704 AZS PO Opole        1    Opole             15.05

DT / Rzut dyskiem (65.00-60.00-52.00) - OG: 66.00
63.23        Oskar      Stachnik        010398 AZS UMCS Lublin     1    Karpacz           16.05  61.46-20
63.13        Robert     Urbanek         290487 MKS Aleksandrów     1    Warszawa          15.05  66.93-12
60.81        Bartłomiej Stój            150596 AZS PO Opole        2    Warszawa          15.05  64.64-16
60.43                   Stachnik                                   3    Warszawa          15.05
60.15                   Urbanek                                    10A  Split             09.05
53.42        Jakub      Lewoszewski     070200 Agros Zamość        2    Lublin            08.05  52.88-19
53.13        Wojciech   Marok           120901 Jurand Szczytno     12u23Split             08.05  46.39-18
52.34        Gracjan    Kozak           191101 Bolesłavia          1    Opole             15.05  57.92j-19
---
67.23        Piotr      Małachowski     070683 Śląsk Wrocław       3    Székesfehérvar    09.07.2019
U-20 (1.75 kg)
57.46        Jarosław   Andrzejczak     230402 Echo Twardogóra     1    Warszawa          09.05
55.53        Jakub      Korejba         120303 Chemik Kędzierzyn   1    Opole             08.05
55.42        Michał     Matyja          280802 Resovia Rzeszów     1    Trzcinica         15.05
52.61        Sebastian  Lewoszewski     170602 Wisła Puławy        2    Warszawa          15.05
U-18 (1.5 kg)
54.36        Wojciech   Lewkowicz       260204 Uczniak Szprotawa   1    Karpacz           16.05
53.69        Jakub      Buchwald        120704 AZS PO Opole        1    Opole             15.05
U-16 (1 kg)
59.00        Szymon     Złotowski       240206 Nadwiślanin Chełmno 1    Złocieniec        23.04
55.16        Mikołaj    Gajda           050906 MKS Aleksandrów     1    Warszawa          09.05
54.77        Michał     Pigdanowicz     020504 Uczniak Szprotawa   1    Karpacz           16.05
54.03        Mateusz    Chodakowski     200306 Podlasie Białystok  1    Białystok         03.05
52.23        Dylan      Karczewski      140404 Uczniak Szprotawa   3    Karpacz           01.05

WT / Rzut ciężarem (19.00-18.00)

HT / Rzut młotem (77.00-70.00-60.00) - OG: 77.50
78.67        Paweł      Fajdek          040689 Agros Zamość        1    Warszawa          15.05  83.93-15
                        (77.58    x    78.67    x      x    78.54)
77.80        Wojciech  	Nowicki         220289 Podlasie Białystok  1    Kielce            09.05  81.85-18
                        (74.05  76.91  77.75  77.78  76.34  77.80)
74.48                   Fajdek                                     4A   Split             08.05
71.72        Marcin     Wrotyński       110396 AZS Poznań          2B   Split             08.05  71.65-20
71.32                   Wrotyński                                  1    Piła              15.05
71.29        Dawid      Piłat           060202 Stal Mielec         2u23 Split             09.05  68.29-20
69.68        Arkadiusz  Rogowski        300393 Agros Zamość        1    Kielce            01.05  73.10-15
64.25        Michał     Mazur           250699 Agros Zamość        1    Lublin            08.05  65.87-20
60.87        Kamil      Swancar         200798 AZS Poznań          2    Piła              15.05  61.87-19
60.03        Bartosz    Kowalski        110599 Śląsk Wrocław       1    Chorzów           15.05  55.63-19
U-20 (6 kg) - 63.00
77.61 NJR    Dawid      Piłat           060202 Stal Mielec         1    Rybnik            24.04
                        (77.51    x      x      x      x    77.35)
75.74        Tomasz     Ratajczyk       200902 AZS-AWF Warszawa    1    Lublin            08.05
66.60        Adam       Ziółkowski      161002 Juvenia Puszczykowo 1    Poznań            08.05
66.51        Jan        Usarek          240602 AZS UMCS Lublin     1    Kielce            01.05
U-18 (5 kg) - 63.00
67.14        Alan       Witas           210404 Sparta Stalowa Wola 1    Stalowa Wola      08.05
	
JT / Rzut oszczepem (81.00-76.00-70.00) - OG: 85.00
79.61        Marcin     Krukowski       140692 Warszawianka        1    Warszawa          15.05  88.09-17
79.28        Mateusz    Kwaśniewski     160795 AZS UMCS Lublin     2    Warszawa          15.05  80.15-20
78.86        Cyprian    Mrzygłód        020298 AZS-AWFiS Gdańsk    3    Warszawa          15.05  84.97-19
78.21                   Mrzygłód                                   6A   Split             08.05
76.61                   Kwaśniewski                                1    Kielce            09.05
76.58        Dawid      Wegner          230400 Start Nakło         4    Warszawa          15.05  78.90-20
74.77        Eryk       Kołodziejczak   040202 Start Nakło         1-j  Warszawa          15.05  74.07-20
74.13        Maciej     Topolewski      280495 AZS-AWF Warszawa    1    Warszawa          08.05  68.82-20
---
85.72        Marcin     Krukowski       140692 Warszawianka        4    Zürich            29.08.2019

Dec / Dziesięciobój (7.400-6.800) - OG: 8350

3000 mW / Chód 3000 m (12:00)

5000 mW / Chód 5000 m (20:00-21:00)
20:13+       Łukasz     Niedziałek      150300 WLKS Iganie Nowe    9=   Poděbrady         16.05  19:54.35i-20
20:49+       Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        30=  Poděbrady         16.05  19:13.16i-13

10 kmW / Chód 10 km (40:00-43:00)
40:18+       Łukasz     Niedziałek      150300 WLKS Iganie Nowe    11   Poděbrady         16.05  40:23-19
42:10+       Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         3    Békéscsaba        18.04  39:47-10
42:14+       Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        33   Poděbrady         16.05  40:11-13
42:34+       Jakub      Jelonek         070785 Budowlani Częstoch. 12   Olomouc           10.04  39:49-12
42:49+       Damian     Błocki          280489 AZS-AWF Katowice    42=  Poděbrady         16.05  40:27+-17

20 kmW / Chód 20 km (1:24:00-1:30:00) - OG: 1:21:00
1:21:23      Łukasz     Niedziałek      150300 WLKS Iganie Nowe    1    Békéscsaba        18.04  1:25:03-20
1:22:26                 Niedziałek                                 14   Poděbrady         16.05
1:24:54      Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        26   Poděbrady         16.05  1:20:30-13
1:25:00      Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         4    Békéscsaba        18.04  1:20:53-12
1:25:16      Damian     Błocki          280489 AZS-AWF Katowice    1    Cape Town         27.02  1:21:29-17
1:25:37      Jakub      Jelonek         070785 Budowlani Częstoch. 8    Olomouc           10.04  1:21:05-12

50 kmW / Chód 50 km (4:00:00-4:30:00) - OG: 3:50:00
3:49:23      Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        5    Dudince           20.03  -0-
3:56:45      Jakub      Jelonek         070785 Budowlani Częstoch. 16   Poděbrady         16.05  3:56:33-19
3:58:17      Rafał      Fedaczyński     031280 AZS UMCS Lublin     18   Poděbrady         16.05  3:46:05-11
4:07:56      Rafał      Sikora          170287 AZS-AWF Katowice    30   Dudince           20.03  3:46:16-11
---
3:46:42      Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    4    Alytus            19.05.2019
3:47:04      Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         3    Dudince           23.03.2019

4x100 m (40.50) - OG: top16
39.34        Polska                                                5h2  Chorzów           01.05  NR 38.31-12
             (Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)

4x200 m (1:28.0)

4x400 m (3:10.0) - OG: top16
3:05.04      Polska                                                3h3  Chorzów           01.05  NR 2:58.00-98
             (Kajetan Duszyński, Dariusz Kawaluk, Wiktor Suwara, Karol Zalewski)

4x800 m 

4x400 m MIX (3:25.0) - OG: top16
3:17.92      Polska                                                4h2  Chorzów           01.05  NR 3:12.33-19
             (Mateusz Rzeźniczak, Aleksandra Gaworska, Karolina Łozowska, Patryk Grzegorzewicz)
---
3:12.33      Polska                                                5    Doha              29.09.2019
             (Wiktor Suwara, Rafał Omelko, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Erseric)

2x2x400 m MIX
3:40.92 ER   Polska                                                1    Chorzów           01.05  NR: 3:42.14-19
             (Joanna Jóźwik, Patryk Dobek, Joanna Jóźwik, Patryk Dobek)

Shuttle Hurdles Relay / Sztafeta płotkarska MIX
56.68   NR   Polska                                                2    Chorzów           01.05  -0-
             (Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik, Damian Czykier)

TERMINY KWALIFIKACYJNE: 01.01.2019 - 10000, Mar & Walks (za wyłaczeniem okresu: 05.04.2020 - 31.08.2020), Relays, Multievents 01.05.2109 - pozostałe konkurencje za wyłaczeniem okresu: 05.04.2020 - 30.11.2020 29.06.2021 - zakończenie okresu kwalifikacyjnego (Mar & 50kmW: 31.05.2021)