POLAND / POLSKA '2019

MEN / MĘŻCZYŹNI as at: 19.05.2019 WOMEN / KOBIETY
All corrections please send to / Uwagi proszę kierować do Zbigniew Jonik

60 m (6.85)

100 m (10.40-10.65) - IAAF & PZLA: 10.10

150 m (16.00)

200 m (21.00-21.50) - IAAF & PZLA: 20.40
21.31   -0.8 Adrian     Brzeziński      240898 MKL Toruń           1r1  Toruń             18.05  21.23-18

300 m (34.00)

400 m (46.60-48.00) - IAAF & PZLA: 45.30

500 m (1:04.0)

600 m (1:18.0)

800 m (1:48.0-1:51.5) - IAAF: 1:45.90; PZLA: 1:45.80
1:45.60      Adam       Kszczot         020989 RKS Łódź            7    Doha              03.05  1:43.30-11

1000 m (2:22.0-2:25.0)

1500 m (3:42.0-3:50.0) - IAAF & PZLA: 3:36.00

mile / mila (4:10.0)

2000 m (5:15.0)

3000 m (8:00.0-8:20.0)

5000 m (13:50.0-14:20.0) - IAAF & PZLA: 13:22.50

10000 m (29:00.0-30:00.0) - IAAF & PZLA: 27:40.00
28:39.95     Krystian   Zalewski        110489 Barnim Goleniów     1r2  Białogard         28.04  29:54.65-11
28:59.05     Tomasz     Grycko          160992 Bliza Władysławowo  2r2  Białogard         28.04  28:56.81-18
29:10.50     Robert     Głowala         291092 Wilga Garwolin      3r2  Białogard         28.04  29:53.20-17
29:22.49     Adam       Nowicki         240890 MKL Szczecin        4r2  Białogard         28.04  29:12.85-18

HMar / Półmaraton (63.30-65:00)
62:34        Krystian   Zalewski        110489 Barnim Goleniów     2    Gdynia            17.03  -0-
62:59                   Zalewski                                   3    Poznań            14.04
63:31+       Henryk     Szost           200182 Grunwald Poznań     15   London            28.04  62:35-11
63:43        Arkadiusz  Gardzielewski   120686 Śląsk Wrocław       4    Gdynia            17.03  63:17-18
64:13        Marcin     Chabowski       280686 Pomerania Szczecinek5    Gdynia            17.03  62:24-18
64:59        Szymon     Kulka           220693 Prefbet Śniadowo    8    Poznań            14.04  63:03-16

Mar / Maraton (2:14:00-2:25:00) - IAAF: 2:16:00 - PZLA: 2:12:30
2:13:10      Marcin     Chabowski       280686 Pomerania Szczecinek4    Warszawa          14.04  2:10:07-12
2:13:13      Henryk     Szost           200182 Grunwald Poznań     18   London            28.04  2:07:39-12
2:13:25      Mariusz    Giżyński        260681 Grunwald Poznań     6    Warszawa          14.04  2:11:20-12
2:13:28      Adam       Nowicki         240890 MKL Szczecin        7    Warszawa          14.04  2:17:43-18
2:13:41      Jakub      Nowak           181189 Prefbet Śniadowo    8    Warszawa          14.04  2:14:09-15
2:18:30      Andrzej    Rogiewicz       010393 Zantyr Sztum        2    Łódź              07.04  2:21:27-18
2:22:05      Przemysław Dąbrowski       250289 Prefbet Śniadowo    4    Łódź              07.04  2:20:10-16
2:22:46      Emil       Dobrowolski     021186 Prefbet Śniadowo    12   Warszawa          14.04  2:13:50-15
2:23:01      Jakub      Szymankiewicz       90 niest. Poznań       8    Kraków            28.04  2:22:31-18
2:23:07      Kamil      Jastrzębski     260892 SKB Kraśnik         13   Warszawa          14.04  2:19:55-18
                        10
2:23:14      Rafał      Czarnecki       261279 STS Skarżysko-Kam.  1    Gdańsk            14.04  2:23:37-18
2:23:23      Paweł      Kosek           061291 SPLA Tychy          2    Gdańsk            14.04  2:27:12-18
2:23:40      Maciej     Białogoński     091285 niest. Kielce       13op London            28.04  2:26:56-18
2:23:43      Adam       Głogowski       020993 Ekonomik Lębork     3    Gdańsk            14.04  2:31:39-18

100 km (8:00:00)

2000 mS / 2000 m prz. (5:50.0)

3000 mS / 3000 m prz. (8:42.0-9:05.0) - IAAF & PZLA: 8:29.00

110 mH / 110 m ppł. (14.00-14.60) - IAAF & PZLA: 13.46
14.28   +1.1 Dominik    Staśkiewicz     050493 AZS-AWF Warszawa    1    Warszawa          18.05  14.06/14.05w-17
U18 (91.4 cm) - 14.30
13.99   -0.4 Jakub      Szymański       220702 SKLA Sopot          1    Toruń             18.05
14.09   +1.9 Oskar      Łucki           110402 BKL Bełchatów       1    Łódź              12.05
14.13   -0.8 Paweł      Wiewiórka       021101 MKS-MOS Katowice    1    Chorzów           12.05

300 mH / 300 m ppł. (38.00)

400 mH / 400 m ppł. (51.15-53.00) - IAAF & PZLA: 49.30
49.64        Patryk     Dobek           130294 MKL Szczecin        4    Shanghai          18.05  48.40-15

HJ / Skok wzwyż (2.30-2.20-2.10) - IAAF & PZLA: 2.30
2.10         Norbert    Kobielski       280197 MKS Inowrocław      1    Toruń             18.05  2.26-17
2.10         Adrian     Kordoński       130499 Fenix Słupsk        2    Toruń             18.05  2.08-17

PV / Skok o tyczce (5.70-5.30-5.00) - IAAF & PZLA: 5.71
5.46         Piotr      Lisek           160892 OSOT Szczecin       4=   Doha              03.05  6.00i-17
5.30sq       Robert     Sobera          190191 AZS-AWF Wrocław     1    Żary              18.05  5.81i-15
5.30sq       Mateusz    Jerzy           290395 Zawisza Bydgoszcz   2    Żary              18.05  5.50i-17

LJ / Skok w dal (8.00-7.70-7.40) - IAAF & PZLA: 8.17
7.59    +0.4 Piotr      Tarkowski       100899 AZS-AWF Biała Podl. 1    Biała Podlaska    11.05  7.80/7.81w-18
7.50    +1.2 Krzysztof  Tomasiak        030490 Junior Kamesznica   1    Bielsko-Biała     04.05  7.84-15

TJ / Trójskok (16.75-16.20-15.20) - IAAF & PZLA: 16.95

SP / Pchnięcie kulą (20.70-19.00-16.50) - IAAF & PZLA: 20.70
21.46        Michał     Haratyk         100492 Sprint Bielsko-B.   1    Kielce            11.05  22.08-18
                        (21.14  21.46  21.16    x      x    21.46)
21.32        Konrad     Bukowiecki      170397 AZS UWM Olsztyn     1    Auckland          21.03  22.00i-18
                        (  x    20.23    x      x    21.32    x  )
21.18                   Haratyk                                    5    Doha              03.05
                        (20.18  20.98  21.02  21.18    x    20.92)
20.77        Jakub      Szyszkowski     210891 AZS-AWF Katowice    2    Kielce            11.05  20.92-17
                        (19.95  20.58    x    20.50  20.44  20.77)
20.46                   Bukowiecki                                 8    Doha              03.05
20.25                   Bukowiecki                                 3    Christchurch      08.03
20.20                   Bukowiecki                                 3    Christchurch      06.03
20.14                   Szyszkowski                                4A   Šamorín           09.03
19.99                   Bukowiecki                                 3    Kielce            11.05
18.95        Andrzej    Gudro           080494 WLKS Nowe Iganie    1    Biała Podlaska    11.05  20.63-18
18.81        Jan        Parol           111195 WLKS Nowe Iganie    5B   Šamorín           09.03  19.33-17
18.65        Rafał      Kownatke        240385 LKS Ziemi Puckiej   1    Słupsk            11.05  20.37i-16
18.51        Andrzej    Naszko          090594 Gwardia Szczytno    4    Kielce            11.05  19.19i-18
17.72        Szymon     Mazur           020998 AZS UMCS Lublin     8u23 Šamorín           10.03  19.34-17
17.61        Sebastian  Łukszo          290794 Gwardia Szczytno    2    Białystok         03.05  18.68-17
U-20 (6 kg) - 17.70
18.12        Kornel     Warszawski      110100 Agros Zamość        1    Warszawa          18.05
18.05        Wojciech   Marok           120901 Orkan Środa Wlkp.   1    Piła              11.05
17.75        Piotr      Goździewicz     230301 UKS 12 Kalisz       1    Poznań            28.04

DT / Rzut dyskiem (65.00-57.50-51.00) - IAAF & PZLA: 65.00
64.45        Piotr      Małachowski     070683 Śląsk Wrocław       6    Doha              03.05  71.84-13
61.76        Bartłomiej Stój            150596 AZS PO Opole        4A   Šamorín           09.03  64.64-16
60.34        Oskar      Stachnik        010398 AZS-AWF Wrocław     1    Szprotawa         11.05  57.17-18
59.00                   Stachnik                                   1    Wiechlice         13.04
57.58        Damian     Kamiński        151293 AZS UMCS Lublin     1    Toruń             18.05  61.72-17
57.38        Wojciech   Praczyk         100193 AZS-AWF Wrocław     2    Szprotawa         11.05  60.87-14
51.13        Mateusz    Gibaszek        080397 Śląsk Wrocław       3    Szprotawa         11.05  54.37-18
U-20 (1.75 kg)
57.56        Jakub      Lewoszewski     070200 Agros Zamość        1    Warszawa          12.05
56.53        Wojciech   Marok           120901 Orkan Środa Wlkp.   1    Piła              11.05
53.17        Gracjan    Kozak           191101 Bolesłavia          1    Szprotawa         11.05
52.98        Michał     Węgrzyk         220101 RMKS Rybnik         1    Bielsko-Biała     04.05
U-18 (1.5 kg)
55.99        Jarosław   Andrzejczak     230402 Echo Twardogóra     1    Opole             27.04
55.08        Sebastian  Lewoszewski     170602 Wisła Puławy        1    Łęczyca           11.05
53.08        Michał     Matyja          280802 Resovia Rzeszów     1    Stalowa Wola      11.05
51.52        Jakub      Kanik           200502 Górnik Wałbrzych    1    Wiechlice         13.04
U-16 (1 kg)
54.41        Noel       Pilarski        210404 MKS-MOS Katowice    1    Ruda Śl.          18.05
53.56        Wojciech   Lewkowicz       260204 Uczniak Szprotawa   1    Szprotawa         11.05
53.11        Jakub      Buchwald        120704 Podium Kup          1    Wrocław           11.05
52.88        Maciej     Wojciechowski   300404 Górnik Wałbrzych    2    Wrocław           11.05

WT / Rzut ciężarem (19.00-18.00)

HT / Rzut młotem (76.00-68.00-60.00) - IAAF & PZLA: 76.00
75.55        Wojciech  	Nowicki         220289 Podlasie Białystok  1    Kielce            11.05  81.85-18
70.72        Arkadiusz  Rogowski        300393 Agros Zamość        1    Warszawa          18.05  73.10-15
68.92                   Rogowski                                   7B   Šamorín           10.03
68.72        Marcin     Wrotyński       110396 AZS Poznań          1    Poznań            28.04  63.31-18
68.51                   Rogowski                                   1    Warszawa          11.05
68.14                   Wrotyński                                  1    Środa Wlkp.       05.05
60.64        Kamil      Swancar         200798 AZS Poznań          2    Środa Wlkp.       05.05  61.50-18
U-20 (6 kg) - 63.00
68.33        Paweł      Misiaszek       241201 Pomorze Stargard    1    Poznań            28.04
U-18 (5 kg) - 63.00
76.97        Dawid      Piłat           060202 Stal Mielec         1    Kielce            11.05
	
JT / Rzut oszczepem (81.00-74.00-65.00) - IAAF & PZLA: 83.00
84.76        Marcin     Krukowski       140692 Warszawianka        1    Kielce            11.05  88.09-17
                        (  x      x    81.55  83.21  84.76    x  )
84.51                   Krukowski                                  3    Shanghai          18.05
                        (78.35  75.22  84.51    x    82.77    x  )
82.82        Łukasz     Grzeszczuk      030390 Warszawianka        2    Kielce            11.05  84.77-14
79.41        Cyprian    Mrzygłód        020298 AZS-AWFiS Gdańsk    2u23 Šamorín           09.03  83.85-18
78.86        Hubert     Chmielak        190689 AZS-AWFiS Gdańsk    1    Toruń             18.05  82.58-14
77.43        Rafał      Gierek          240296 AZS-AWF Warszawa    3    Kielce            11.05  78.30-18
75.92        Bartosz    Osewski         200391 AZS-AWFiS Gdańsk    1    Słupsk            11.05  83.89-12
75.40        Mateusz    Kwaśniewski     160795 Uczniak Szprotawa   1    Szprotawa         11.05  76.64-16
74.07                   Osewski                                    3A   Šamorín           10.03
71.98        Piotr      Lebioda         280592 AZS-AWFiS Gdańsk    2    Słupsk            11.05  78.56-16
70.74        Dawid      Kościów         050690 Jantar Ustka        9A   Šamorín           10.03  80.64-18
65.73        Wiktor     Mertka          070997 UKS Cyprianka       1    Białogard         04.05  69.01-18
                        10
U-18 (700 g) - 68.00
78.09        Eryk       Kołodziejczak   040202 Start Nakło         1    Toruń             18.05

Dec / Dziesięciobój (7.400-6.800) - IAAF & PZLA: 8.200
7284         Jacek      Chochorowski    180996 AZS PO Opole        1    Warszawa          19.05  7125-18
                        (11.27/-0.1-7.34/+0.1-13.26-1.83-49.97 / 15.04/-1.1-41.83-4.40-51.98-5:03.55)
7206         Rafał      Abramowski      230295 AZS-AWF Warszawa    2    Warszawa          19.05  7472-18
                        (10.88/-0.1-6.90/+1.0-13.39-1.77-49.02 / 15.26/-1.1-40.59-4.10-55.19-4:58.45)
7190         Mikołaj    Jakubczak       300598 AZS-AWF Wrocław     3    Warszawa          19.05  7017-18
                        (11.25/+1.1-6.82/+0.1-13.63-1.95-50.54 / 15.38/-0.9-44.74-4.40-47.37-5:08.29)
6833         Michał     Krawczyk        080992 AZS-AWF Warszawa    4    Warszawa          19.05  7091-15
                        (11.41/+1.1-6.19/ 0.0-13.28-1.86-51.83 / 15.61/-0.9-40.70-4.50-43.28-4:47.70)

3000 mW / Chód 3000 m (12:00)

5000 mW / Chód 5000 m (20:00-21:00)
20:05+       Łukasz     Niedziałek      150300 WLKS Iganie Nowe    1-j  Zaniemyśl         13.04  20:25-17
20:40+       Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    1    Zaniemyśl         13.04  20:28-07

10 kmW / Chód 10 km (40:00-43:00)
40:23        Łukasz     Niedziałek      150300 WLKS Iganie Nowe    1-j  Zaniemyśl         13.04  41:28-17
40:56+       Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    1    Zaniemyśl         13.04  40:17.91-17
41:29.68     Damian     Błocki          280489 AZS-AWF Katowice    2    Christchurch      10.03  40:27+-17
41:36.05     Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    9    Canberra          28.01  40:17.91-17
42:19+       Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        27   Alytus            19.05  40:11-13
42:21+       Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         28   Alytus            19.05  39:47-10

20 kmW / Chód 20 km (1:24:00-1:30:00) - IAAF: 1:22:30; PZLA: 1:22:00
1:21:07      Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    1    Zaniemyśl         13.04  1:20:33-17
1:21:33      Dawid      Tomala          270889 AZS PO Opole        2    Zaniemyśl         13.04  1:20:30-13
1:25:04      Damian     Błocki          280489 AZS-AWF Katowice    13   Adelaide          10.02  1:21:29-17
1:25:13      Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         3    Zaniemyśl         13.04  1:20:53-12
1:27:34      Rafał      Fedaczyński     031280 AZS UMCS Lublin     4    Zaniemyśl         13.04  1:20:18-14
1:27:36      Rafał      Sikora          170287 AZS-AWF Kraków      19   Adelaide          10.02  1:21:04-11

50 kmW / Chód 50 km (4:00:00-4:30:00) - IAAF: 3:59:00; PZLA: 3:51:00
3:46:42      Artur      Brzozowski      290385 AZS-AWF Katowice    4    Alytus            19.05  3:50:07-10
3:47:04      Rafał      Augustyn        140584 Stal Mielec         3    Dudince           23.03  3:43:22-16
3:50:41      Rafał      Fedaczyński     031280 AZS UMCS Lublin     5    Dudince           23.03  3:46:05-11
3:51:04      Damian     Błocki          280489 AZS-AWF Katowice    9    Wajima            14.04  3:51:32-13
3:56:33      Jakub      Jelonek         070785 Budowlani Częstoch. 13   Dudince           23.03  4:05:28-18

4x100 m (40.50) - ranking IAAF

4x200 m 

4x400 m (3:15.0) - ranking IAAF
3:04.90      Polska                                                5h3  Yokohama          11.05  NR 2:58.00-98
             (Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Przemysław Waściński, Tymoteusz Zimny)
3:05.91      Polska                                                7B   Yokohama          12.05
             (Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Tymoteusz Zimny, Karol Zalewski)

4x400 m MIX - ranking IAAF
3:15.46 ER   Polska                                                1h3  Yokohama          11.05  NR 3:22.26-17
             (Kajetan Duszyński, Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty-Erseric, Karol Zalewski)
3:20.65      Polska                                                5    Yokohama          12.05
             (Przemysław Waściński, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Saganiak, Patryk Dobek)

2x2x400 m MIX
3:42.14 NR   Polska                                                4    Yokohama          11.05  -0-
             (Anna Dobek, Patryk Dobek, Anna Dobek, Patryk Dobek)
4x800 m 

Terminy uzyskiwania wskaźników PZLA: 04.05.2019 – 25.08.2019 (IAAF do 06.09.2019) Bieg na 10 000 metrów: 27.04.2019 – 30.06.2019 Maraton: 01.01.2019 – 25.05.2019 Chód na 20 kilometrów: 01.03.2019 – 25.08.2019 – na zawodach wyznaczonych przez IAAF Chód na 50 kilometrów: 07.08.2018 – 30.06.2019 – na zawodach wyznaczonych przez IAAF